Bu siteyi kullanarak, sitede çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri sadece trafiği analiz etmek için kullanırız.
Venüs Blog

Mobil Uygulama Geliştirme ve Markalara Katkıları

20 Kasım 2017 Pazartesi

Türkiye nüfusunun %89'u mobil cihaz kullanıcısı. Kullanıcılar günlük 3 saatten fazla zamanlarını mobil cihazlarda geçiriyorlar.
İnternetin masaüstü cihazlarla kullanım oranı düşerken, mobil cihazlar hızla yükseliyor. 
Markalar Android uygulamalarla Google Play'de, IOS uygulamalarla APP STORE'da hızla yerlerini alıyorlar.

B2B ve B2C İŞLER İÇİN MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME
Hem B2B hem de B2C işler için mobil uygulama sahibi olarak neler yapabilirsiniz? Ne tarz mobil uygulamalar geliştirtebilirsiniz? 

- Müşterilerinize kullanıcı deneyimi sağlayacak uygulamalar sunabilirsiniz. Örneğin bir dil kursu için online kelime öğrenebilecekleri bir uygulama marka farkındalğını da yükseltecektir.Bir derin dondurucu üreticisiyseniz derin dondurucularında ürünlerini organize edebilecekleri bir uygulama ile markanızla sürekli bir temas sağlayabilirsiniz.
- Bayilerinizin siparişlerini mobil uygulama ile alabilirsiniz.
- Notification (bildirimler) sayesinde tüm IOS ve Android kullanan ve uygulamanızı yüklemiş kişilere SMS maliyetleri olmadan ulaşabilirsiniz.
- Mobil uygulamaya özel indirim kodları oluşturabilirsiniz.
- Kampanyalarınızı ve fırsatları mobil uygulama ile müşterilerinize daha hızlı ulaştırabilirsiniz.


MOBİL UYGULAMA FİYATLARI VE MOBİL UYGULAMA YAPMA SÜREÇLERİ

Mobil Uygulama Fiyatları

Fiyatlar, mobil uygulamanın kapsamına göre çok geniş bir aralıkta değişebilir. Uygulamalarınızın mutlaka Android ve IOS versiyonlarının hazırlanması gerekir.
Mobil uygulamadaki kapsamı azaltarak maliyet düşürülse bile mutlaka web sitesi ile entegrasyonu ve notification özelliği olmalıdır. 
Ancak web sitesindeki içeriklerin dışında kullanıcıya hiç bir fayda sağlamayan uygulamalar hazırlatmak, kullanıcı açısından da marka açısından da faydasız olacaktır. Kullanıcıların hemen silmek isteyeceği uygulamalar yaptırmanın gereksiz bir para ve enerji kaybı olduğunu söylemek gerekir. 
Zaten IOS bu anlamda çok daha katı kurallara sahiptir ve web sitesinden ibaret olup ek faydalar sunmayan uygulamaları APP Store'a kabul etmemektedir. 

Mobil Uygulama Yapma Süreçleri
- Uygulama hedeflerinin belirlenmesi (Marka ve Ajans)
- Uygulamanın projelendirilmesi (Proje Yöneticisi)
- Mobil uygulama arayüz tasarımı (Arayüz Tasarımcı) 
- Mobil uygulama için front end ve back end geliştirilmesi (Front End Developer, IOS ve Android Mobil Uygulama Geliştiricileri)
- Test yayını (Proje Yöneticisi)
- Android ve IOS için Store'lara onay için gönderilmesi (Proje Yöneticisi)
- Google ve APPLE onayları
- Yayın

Markanız için bir mobil uygulama yazılımı 2 haftadan başlayan sürelerle geliştirilebilmektedir. Testleri ve store'a atılmasıyla 4 hafta içinde markanıza özel bir mobil uygulama sahibi olabilirsiniz. 

HIZLI HİZMET TALEP FORMU

Formumuzu doldurun ve bize taleplerinizi bildirin.

BİZE YAZIN